TYLER CHEESE fot. Karol Makowski polski-sport.com

Tauron GTK przegrywa z Muszynianką Domelo Sokół Łańcut 87:100 w Gliwicach. To dopiero czwarte zwycięstwo gości w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Tyler Cheese zdobywając 35 punktów, notując osiem zbiórek i cztery asysty.

Spotkanie rozpoczął Adam Kemp z Sokoła, zdobywając trzy punkty. Szybko odpowiedział mu Martins Laksa, celnym rzutem za dwa. Cheese dołożył kolejne punkty, a Łańcut prowadził 7:4. Mimo to Gliwice doprowadzały dwukrotnie do remisu, za sprawą Kadre Graya. Goście jednak sprawnie odskoczyli rywalowi na sześć punktów, trafiając dwie trójki. Po chwili dołożyli jeszcze siedem punktów z rzędu, a ich przewaga wzrosła do 11 oczek. Trafiali Cheese i Janis Berzins, a był im w stanie przeszkodzić tylko Gray. Lecz to nie wystarczyło, aby zatrzymać przyjezdnych, którzy prowadzili na koniec kwarty 16 punktami.

Drugą kwartę otworzył Cheese i jego trzy punkty, a swoje dwa dołożył Kemp. Gospodarze jednak ruszyli do akcji, aby jak najszybciej odrobić straty. Terry Henderson Jr. i Joshua Price trafili w sumie za siedem punktów, ale przewaga rywala nadal wynosiła aż 14 oczek. Podopieczni trenera Łukomskiego, nie oglądali się na przeciwnika i trafiali kosz za koszem. Swoje akcje kończyli Filip Struski i Terrell Gomez, a ich prowadzenie wynosiło już 16 punktów. W tym momencie GTK odnalazł nowe moce i zdobył osiem punktów z rzędu. Strata zmalała do ośmiu oczek, a punkty zanotowali m.in. Maciej Bender i Laksa.

Po przerwie zespół ze Śląska, trafił na początek za trzy, zmniejszając stratę do tylko czterech punktów. Mimo to Cheese, który rozgrywał bardzo dobre spotkanie, dołożył sześć punktów z rzędu. Tym samym goście prowadzili 53:45 i utrzymywali prowadzenie aż do siódmej minuty kwarty. Gliwice wtedy doprowadziły do remisu 60:60, ale trwało to tylko 30 sekund. Sokół zdobył cztery punkty i wrócił na prowadzenie. GTK walczył do końca kwarty, ale ostatecznie ich strata wynosiła siedem oczek.

Czwartą kwartę mocno rozpoczęli zawodnicy trenera Turkiewicza. Zdobyli siedem punktów z rzędu i zmniejszyli przewagę rywala, tylko do dwóch punktów. Akcje kończyli Bender i Henderson Jr. . Przerwał im Cheese, ale tylko na moment. Gray doprowadził do remisu, a następnie do prowadzenia zespołu z Gliwic 77:76. Niemniej jednak Cheese zanotował kolejne pięć punktów na koncie, dając prowadzenie zespołowi z Łańcuta 81:77. Gospodarze ponownie zmniejszyli stratę do jednego punktu, ale Sokół ponownie się rozpędził i było już osiem punktów przewagi. Goście zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie do 13 oczek i finalnie wygrali całe spotkanie.

Tauron GTK Gliwice – Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: 87:100 (16:32,24:15,24:24,23:29)
Tauron GTK Gliwice: Gray 24, Henderson Jr. 21, Price 19, Laksa 14, Bender 6, Samsonowicz 3, Śnieg 0, Busz 0, Mcewen 0, Palmowski 0
Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Cheese 35, Berzins 18, Kemp 13, Faye 12, Gomez 11, Struski 7, Nowakowski 4, Kroczak 0, Młynarski 0