fot: offalyexpress.ie

Michał Helik zdobył bramkę dla Huddersfield Town w przegranym przez jego zespół spotkaniu 26. kolejki angielskiej Championship z Leicester City.

Po pierwszej połowie drużyna reprezentanta Polski przegrywała 0:1, a gola w końcówce pierwszej części spotkania zdobył Thomas Cannon. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Ricardo Pereira. W 61. minucie było już 3:0, a po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cannon. Nadzieję na wywiezienie punktu dla przyjezdnych dał Michał Helik, który w 63. minucie pokonał bramkarza rywali. Jak się okazało było to jedynie trafienie Huddersfield Town w spotkaniu, a w 77. minucie czwartego gola zdobyli gospodarze, a dokładnie Stephy Mavididi.

Dla 28-letniego zawodnika, który rozegrał całe spotkanie, było to siódme ligowe trafienie w sezonie. Huddersfield po 26. kolejkach plasuje się na 21. miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów na koncie.