fot: j48tennis.net

Magda Linette w parze z Amerykanką Bernardą Perą pokonały w meczu 1/8 finału z Czeszkę Lindę Noskovą i Rosjankę Dianę Sznajder 6:4; 7:5 i awansowały do ćwierćfinału turnieju w australijskim Brisbane.

Polka wraz z Amerykanką miały zagrać z brazylijską parą Ingrid Gamarra Martins, Luisa Stefani, która wycofała się z turnieju, a jej miejsce zajęła Czeszka i Rosjanka. W pierwszym secie nastąpiły szybkie trzy przeławiania, a dwa z nich miała miejsce przy serwisie rywali Linette oraz Pera, które wygrały pierwszego seta 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania w wykonaniu debla Polsko-Amerykańskiego, który prowadził już 4:1. Niestety chwila dekoncentracji kosztowała Linette i Pery stratę czterech gemów z rzędu. Noskova wraz ze Sznajder w ostatnich gemach zaczęły popełniać błędy i ostatecznie przegrały drugiego gema 7:5 i cały mecz 2:0.

1/8 finału debla:

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Linda Noskova (Czechy) / Diana Sznaider (Rosja) 6:4, 7:5