W ramach 15. kolejki Tauron Ligi Metalkas Pałac Bydgoszcz za pełną pulę pokonał #VolleyWrocław 3:1.

Przebieg pierwszego seta można idealnie podsumować jednym słowem. Pogrom. Siatkarki z Bydgoszczy od początku do końca miały całkowitą kontrolę nad grą. Wynik coraz bardziej odjeżdżał wrocławiankom, które kompletnie nie radziły sobie z rozpędzonym zespołem gospodyń. Jednostronną odsłonę skończył as serwisowy Wiktorii Paluszkiewicz. Pałac zwyciężył 25:11.

W drugiej partii role już nieco się odwróciły. W bydgoskiej hali oglądaliśmy dobrą, wyrównaną grę, a losy seta rozstrzygnęły się dopiero w końcówce, kiedy to triumfowały siatkarki z Wrocławia. Dotknięcie siatki Eweliny Żurowskiej zakończyło drugą odsłonę wynikiem 25:21 na korzyść #VolleyWrocław.

Trzeci set ponownie przebiegał po myśli siatkarek z Bydgoszczy. Gospodynie przez praktycznie cały czas kontrolowały przebieg gry i nie dały choćby na chwilę wrocławiankom wyjść na prowadzenie. W końcówce już kompletnie odjechały rywalkom i wygrały drugiego seta 25:19.

Czwarta partia zasadniczo miała podobny przebieg. Tym razem jednak ekipa gości miała pozytywne momenty, ale te pojedyncze zrywy to było zdecydowanie za mało. Od stanu 10:10 gospodynie wrzuciły wyższy bieg i konsekwentnie powiększały swoją zaliczkę. Z przewagą dziewięciu oczek (25:16) pokonały w czwartym secie #VolleyWrocław, a w całym meczu 3:1