Fot: VBV Arka Gdynia

VBW Arka Gdynia przegrała z PolskąStrefąInwestycji Enea AJP Gorzów Wielkopolski 73:75 w szlagierowym spotkaniu 16. kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet. Przez ponad trzy kwarty zapowiadało się na zwycięstwo drużyny z Gdyni, która w końcówce straciła koncepcję gry a w dramatycznej końcówce  wykazała się słabszą odpornością psychiczną od rywalek z Gorzowa Wielkopolskiego.

Znakomite spotkanie rozegrane zostało na Pomorzu, gdzie przyjezdne z Gorzowa Wlkp. pokonały VBW Arkę. Pierwszą kwartę na swoją korzyść zakończyły gospodynie, które również minimalne lepsze były w kolejnych 10 minutach meczu. Na dłuższą przerwę w lepszych nastrojach schodziły koszykarki Arki, prowadząc 38:31. Po zmianie stron skuteczniejsze były przyjezdne, a wszystko za sprawą dobrej gry liderki – Chloe Bibby! Australijka raz po raz dziurawiła kosz rywalek, a najważniejsze punkty zdobywała w ostatniej kwarcie. W niej skuteczna była również Stephanie Jones, trafiając dwa rzuty wolne na 120 sekund przed końcową syreną. Na minutę i 4 sekundy przed zakończeniem spotkania VBW Arka przegrywała 73:75, jednak nie zdołała już umieścić piłki w koszu. Wspomniana Bibby zakończyła mecz z double-double w postaci 31 punktów i 12 zbiórek.

VBW Arka: Davis 23 (4×3 pkt), Wrzesiński 15 (2×3, 7 as., 6 zb.), Borkowska 12 (8 zb.), Kastanek 7 (1×3), Miskiniene 7 (7 zb) oraz Cowling 4, Szymkiewicz 3, Podgórna 2, Bazan 0, Puter 0

Gorzów Wielkopolski: Bibby 31 (3×3, 12 zb.), Tsineke 15 (1×3, 6 as.), Wentzel 8 (2×3), Telenga 2, Pszczolarska 0 oraz Jones 17 (9 zb.), Kuczyńska 2, Jakubiuk 0

Źródło: ORLEN Basket Liga Kobiet