Stal Ostrów Wielkopolski
fot: plk.pl

Arged BM Stal wygrywa z PGE Spójnią Stargard 77:73 w Ostrowie Wielkopolskim. To 11 zwycięstwo dla gospodarzy w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Ojārs Siliņš (Stal) – 15 punktów, 11 zbiórek oraz Benjamin Simons (Spójnia) – 18 punktów, cztery asysty.

Devon Daniels Iv ze Stargardu, zainaugurował spotkanie swoimi dwoma punktami. Odpowiedział Krzysztof Sulima, zdobywając dwa punkty dla Ostrowa. Spójnia podwyższyła po chwili wynik do 7:5, ale rywal szybko wyrównał. Aigars Šķēle dorzucił dwa punkty, wyprowadzając Stal na prowadzenie, ale goście zaliczyli serię 11 punktów z rzędu. Karol Gruszecki trafił dwie trójki, Simons jedną, a ich zespół prowadził 18:9. Przełamania dokonał Skele, ale Alex Stein trafił za trzy i powiększył przewagę przyjezdnych do siedmiu punktów.

Stein otworzył drugą kwartę, ale gospodarze szybko ruszyli w pogoń za rywalem. Zanotowali dziesięć punktów z rzędu i wyszli na prowadzenie jednym punktem. Trafiali Siliņš i Rodney Chatman. Goście w porę zareagowali i dzięki Wesleyowi Gordonowi i celnym trójkom Stephena Browna Jr., wrócili na prowadzenie 32:27. Zawodnicy trenera Urbana, również nie odpuszczali i dołożyli serię 11 punktów z rzędu. Celne akcje kończyli m.in. David Brembly i Siliņš, a ich zespół prowadził przed końcem pierwszej połowy, sześcioma oczkami.

Czwartą kwartę otworzył celny rzut za dwa Chatmana, a następnie kolejne siedem punktów, bez żadnego straconego. Gospodarze prowadzili już 13 punktami. Do przełamania doprowadził Simons, trafiając za dwa. Jego drużyna próbowała dogonić rywala, a dobrze jej to wychodziło, bo zmniejszyła stratę do tylko trzech punktów. Trafiali m.in. Brown Jr oraz Devon Daniels Iv, dwa razy za trzy. Miejscowi powiększyli jednak przewagę do siedmiu punktów. Lecz na minutę przed końcem meczu, Simons trafił za trzy i jego drużyna przegrywała tylko dwoma punktami. Niestety faul na Šķēle i jego dwa wykorzystane rzuty osobiste, zakończyły mecz na korzyść Stali.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – PGE Spójnia Stargard: 77:73 (15:22,23:10,16:19,23:22)
Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski: Chatman 19, Siliņš 15, Šķēle 12, Đurišić 11, Sulima 8, Mikalauskas 7, Brembly 5, Chyliński 0, Sewioł 0
PGE Spójnia Stargard: Simons 18, Gruszecki 14, Daniels Iv 13, Brown Jr. 10, Stein 7, Gordon 6, Brenk 3, Langović 2, Łapeta 0, Grudziński 0