Po bardzo emocjonującym meczu w ramach 17. kolejki PlusLigi Barkom Każany Lwów triumfował nad Bogdanką LUK Lublin 3:1. Dla gospodarzy jest to pierwsze zwycięstwo od 10 grudnia.

W pierwszym secie Ukraińcy szybko objęli prowadzenie i wydawać by się mogło, że nic złego im już nie grozi. W lwowskiej drużynie świetnie funkcjonował blok oraz obrona, a Palonsky kończył kolejne piłki z pipe’a, który w tym meczu gospodarzom wychodził mistrzowsko. Gdy Ukraińcy zdobyli 24. punkt do głosu doszli zawodnicy z Lublina. Po świetnej serii 5. punktów przy własnej zagrywce i grze na przewagi oni również mieli w górze piłkę setową, którą zmarnowali. W skutkach okazało się to dla nich tragiczne, bo gospodarze swojej szansy już nie zmarnowali i wygrali 29:27.

W drugiej partii przyjezdni spisywali się już zdecydowanie lepiej. Poprawili się w obronie, a element asekuracji bloku wyglądał o niebo lepiej w kontekście pierwszego seta. W końcówce po raz kolejny jednak role się odwróciły. Na prowadzenie wysunęli się gospodarze, ale zespół z Lublina nie odpuszczał i znów doprowadził do remisu. Set rozstrzygnął się po fantastycznej, fenomenalnej, znakomitej i jakże emocjonującej końcówce pełnej zwrótów akcji, widowiskowych obron, efektownych ataków. Po morderczej walce Barkom Każany Lwów zwyciężył drugą odsłonę 37:25.

Trzeci set ponownie był bardzo wyrównany. Przez długi czas w Wieluniu oglądaliśmy grę punkt za punkt, ale ponownie w końcówce na prowadzenie wyszli goście i tym razem już go nie roztrwonili. Decydującą dla nich partię wygrali 25:22.

Połowa czwartej odsłony toczyła się zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Po zdobyciu 14. oczka złapali jednak lekką zadyszkę, co bezwzględnie wykorzystał Barkom doprowadzając do remisu. Następnie gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Tak było właściwie do samego końca, gdzie po emocjonującej grze na przewagi Barkom zakończył ten fenomenalny mecz wynikiem 29:27, a cały mecz zwyciężył 3:1 Statuetka MVP odebrał Luciano Palonsky. Dla Ukraińców jest to pierwsze zwycięstwo od 10 grudnia, kiedy to pokonali Norwid Częstochowa.