Tenis
fot: tennismajors.com

Hubert Hurkacz pokonał Francuza Ugo Humberta w III rundzie Australian Open. Polak potrzebował czterech partii, aby pokonać dwudziestego tenisistę świata.

Francuz od początku pojedynku postawił dla Polaka wysokie wymagania i przełamał Hurkacza w szóstym gemie. Przełamanie te okazało się jedynym w secie otwierającym spotkanie i dało Humbertowi wygranie seta.

Reakcja na przegranego seta Hurkacza była natychmiastowa. Najlepszy polski tenisista wygrał pięć gemów z rzędu i ostatecznie wygrał drugą partię 6:1.

Trzecia partia była najbardziej wyrównany z dwóch poprzednich. Popularny Hubi zdołał przełamać rywala w piątym gemie i gdy wydawało się, że zmierza po kolejnego gema, rywal zaliczył przełamanie. Ostatecznie polski tenisista okazał się lepszy w tie breaku, który wygrał 7:4.

W czwartym gemie Francuz miał jako pierwszy trzy piłki na przełamanie, których nie wykorzystał. To, co nie udało się Humbertowi udało się w kolejnym gemie Hurkaczowi, który wykorzystał czwartego break pointa i objął prowadzenie 3:1. Do końca seta Hubi utrzymywał własny serwis i wygrał 6:3 i cały mecz 3:1.

W walce o ćwierćfinał na drodze Hurkacza stanie sklasyfikowany na 122. miejscu w rankingu ATP Francuz Arthur Cazaux.