Foto: World Athletics

Jubileuszowa, dziesiąta edycja ORLEN Copernicus Cup będzie obfitować w wiele polskich, ale też i zagranicznych gwiazd lekkoatletyki. W Arenie Toruń pojawią się Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska czy Justyna Święty-Ersetic, a zatem nazwiska, które kibicom polskiej królowej sportu są bardzo dobrze znane. 

ORLEN Copernicus Cup w Toruniu odbędzie się 6. lutego 2024 r, i będzie składał się z dwunastu konkurencji:

  • Kobiety:

1). Bieg na 60, 400, 800 i 1500 metrów

2). Bieg na 60 metrów przez płotki

  • Mężczyźni:

1). Bieg na 60, 800, 1500, 3000 metrów

2). Bieg na 60 metrów przez płotki

3). Skok o tyczce i trójskok

Do województwa kujawsko-pomorskiego zjedzie wiele światowych, europejskich oraz polskich gwiazd na mityng rangi World Athletics Indoor Tour Gold. Dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński podczas poniedziałkowej konferencji w Arenie Toruń przekazał, że podczas dziesiątej edycji spodziewa się bardzo wysokiego poziomu sportowego. Zapowiedział też, ze podczas zawodów będzie miała miejsce próba pobicia rekordu świata na 3000 metrów.

Na pełne listy uczestników toruńskiego mityngu jest jeszcze za wcześnie, ale znamy już pierwszych utytułowanych lekkoatletów, którzy będą walczyć o jak najlepsze wyniki. Jeśli chodzi o konkretne nazwiska, które przyjadą do Torunia to już w poniedziałek został ogłoszony pojedynek Ewy Swobody z tegoroczną liderką światowych list na 60 metrów – Patrizią van der Weken. Dodatkowo na tym samym dystansie tyle, że z płotkami będziemy mogli emocjonować się biegiem Pii Skrzyszowskiej z Nadine Visser i Reettą Hurske. Na 400 metrów natomiast zaplanowany jest pojedynek Holenderki Lieke Klaver. z wracającą do zdrowia Justyną Święty-Ersetic. Kroku będzie jej próbowała dotrzymać Marika Popowicz-Drapała. Początkowo wystąpić w Toruniu pierwszy raz po urodzeniu dziecka miała też Małgorzata Hołub-Kowalik, ale 400-metrówka zrezygnowała ze startów na hali. W Arenie Toruń pokaże się też tyczkarz Piotr Lisek, który będzie rywalizował z Grekiem  Emanuilem Karalisem czy Norwegiem Sondre Guttormsenem. Wysoki poziom zapowiadany jest też w konkurencji trójskoku oraz w biegu na 1500 metrów, gdzie mają pojawić się medaliści wielu prestiżowych imprez.

Na trybunach natomiast jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem dopingować biało-czerwonych będzie oczekująca narodzin dziecka polska wieloboistka Adrianna Sułek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!