Fot: Bologna FC 1909

Łukasz Sko­rup­ski wciąż poka­zuje klasę na boiskach wło­skiej Serie A. Repre­zen­tant Pol­ski notuje nie­mal same udane występy, a w sobotę znów popi­sał się w rywa­li­za­cji z AC Mila­nem. 32-latek pod koniec pierw­szej połowy meczu sta­nął oko w oko z Oli­vie­rem Giroudem, który wyko­ny­wał rzut karny. Sko­rup­ski zna­ko­mi­cie wyczuł inten­cje Fran­cuza i powstrzy­mał jego próbę.

Polak naj­pierw pora­dził sobie z ude­rze­niem Oli­viera Girouda. Potem też nie dał się poko­nać z kar­nego Theo Her­nan­de­zowi. Do sytuacji doszło pod koniec pierwszej połowy. Sędzia podyktował karnego, a do jedenastki podszedł doświadczony Francuz. Jak się okazało, były napastnik Chelsea nie zdołał pokonać Skorupskiego i polski golkiper skutecznie interweniował.

Nato­miast trzeba zazna­czyć, że nie był to jedyny rzut karny, któ­rego Milan nie wyko­rzy­stał w tej rywa­li­za­cji. Już w dru­giej poło­wie do piłki usta­wio­nej na „wap­nie” pod­szedł Theo Her­nan­dez i tra­fił w słu­pek, a po chwili sam dobił ten strzał. Takie zagra­nie jest oczy­wi­ście wbrew prze­pi­som i bramka nie została uznana.

Nawet mimo tych wyda­rzeń Milan miał wszystko w swo­ich rękach, bo pro­wa­dził 2:1, ale w koń­cówce to ekipa z Bolo­nii dostała rzut karny. Cenny punkt dla Bolo­nii zapew­nił Ric­cardo Orso­lini, sku­tecz­nie, wyko­rzy­stu­jąc jede­nastkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2.