Katarzyna Piter wraz z Oksaną Kałasznikową odpadły już w pierwszej rundzie debla podczas WTA Linz. Polka i Gruzinka uległy Elisabette Cocciaretto i Martinie Trevisan.

Bardzo źle weszły w mecz 1/8 finału debla Piter i Kałasznikowa. Po trzech gemach (w tym dwóch przełamujących) przegrywały już 0:3. Straty próbowały odrabiać w czwartym, ale mimo odbioru podania, i tak ich sytuacja nie była najlepsza. Ostatecznie przegrały 4:6, i musiały zdać się na drugiego seta.

W nim Gruzinka i Polka sprężyły się. W kluczowym momencie jakim był czwarty set doprowadziły do przełamania, a potem skutecznie się broniły. Ich rywalki nie miały pomysłu, co zrobić aby jakoś powalczyć w tej odsłonie. Po drugiej piłce setowej Piter i Kałasznikowa zwyciężyły 6:3.

W decydującej partii górą były Elisabette Cocciaretto i Martina Trevisan. Włoszki początkowały grały z Polką i Gruzinką punkt za punkt, ale później w końcówce zanotowały trzy oczka z rzędu. Dzięki temu wygrały 10-7, i w całym meczu 2:1.

1/8 finału debla WTA Linz:

Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa – Elisabette Cocciaretto/Martina Trevisan 1:2 (4:6, 6:3, 7-10)