Katarzyna Piter wraz z partnerką Lidią Morozową przegrały w 1/8 finału rumuńskiego turnieju. Za mocny okazał się amerykański duet McNally/Muhammad.

Amerykańska para pewnie otworzyła spotkanie wygrywając pierwsze dwa gemy. W nich Piter i Morozowa nie miały najmniejszych szans. Na szczęście Polka i reprezentująca Świat zawodniczka zdołały popisać się tym samym, czym wyrównały stan rywalizacji. Niestety później było tylko gorzej. Siódmy gem Piter i Morozowa przegrały do zera, rywalki uciekły na dwa agent przewagi i to wystarczyło, by wygrały seta 6:4.

Drugi set to już pełna dominacja pary ze Stanów Zjednoczonych. Obie panie pewnie punktowały rywalki i po piątym gemie prowadziły już 4:1. Późniejsza wymiana „cios za cios” nie pomógła Katarzynie Piter oraz Lidii Morozowej, które przegrały 6:3, a cały mecz 2:0. Najwidoczniej „statystyki nie grają”, gdyż w drugim secie były one wyrównane pod względem podwójnych błędów i asów serwisowych, jednak w gemach nie miało to odzwierciedlenia. Tak więc trwająca nieco ponad godzinę przygoda Piter w Cluj-Napoce zakończyła się.