Foto: Filip Peliwo (Facebook)

W 1/16 finału challengera w Nottingham Filip Peliwo (ATP. 456) podjął wyżej notowanego Francuza Julesa Marie (ATP. 215). Polski tenisista nie poradził sobie z przeciwnikiem przegrywając z nim 0:2. 

Pierwszy set przebiegał gem za gem. Panowie świetnie serwowali i nie dawali sobie wzajemnie nawet pojedynczych okazji do przełamania. Wyrównany pojedynek trwał do dziesiątego gema. W jedenastym bowiem Jules Marie wziął sprawy w swoje ręce i odebrał serwis Polakowi (6:5). Peliwo nie pozostał na to obojętny i w następnym gemie odłamał Francuza do zera (6:6). Niestety tie-break był zdecydowanie na stronę Marie 7-1.

W następnej partii nie trzeba było długo czekać na przełamanie. Już w drugim gemie Jules Marie skorzystał z breaka i objął prowadzenie (3:0). Filip Peliwo był w bardzo trudnym położeniu, i nie zdołał z niego wyjść. Co więcej drugi raz nie uniknął przełamania (5:0). Ostatecznie polski tenisista ugrał tylko jednego gema przy własnym serwisie. Biało-czerwony przegrał 1:6 i w całym meczu 0:2.

1/16 finału challengera w Nottingham:

Filip Peliwo – Jules Marie 0:2 (6:7[1-7], 1:6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!