Zepter KPR Legionowo pokonał pod Warszawą Grupę Azoty Unię Tarnów w meczu 19. kolejki ORLEN Superligi. To pierwsze zwycięstwo beniaminka na swoim terenie, który tym razem stanął na wysokości zadania i w wyrównanej grze zatrzymał lot tarnowskich „Jaskółek”.

Dobrze w mecz wszedł Casper Liljestrand broniąc pierwszą akcję gości. Pierwszą bramkę zdobywa Mrozowicz, na co odpowiada Damian Pawelec, wyrównując wynik na 1:1. Po 8 minutach Albert Sanek miał już 3 bramki na swoim koncie przy wyniku 4:5. Po kolejnych 2 minutach nastąpił remis 5:5. Pierwsze prowadzenie gospodarzy miało miejsce w 12. minucie, kiedy to bramkę zdobył Michał Klapka. Pierwszy czas dla Michała Pratnickiego miał miejsce w 17. minucie przy wyniku 9:8 dla Legionowian. Jednak w 22. minucie przyszedł cięższy czas dla Legionowian w związku z podwójnym wykluczeniem Filipa Fafary i Mateusza Chabiora. Chwilę później Tarnowianie również otrzymali podwójne wykluczenie dla Przemysława Mrozowicza oraz trenera drużyny gości. W 24. minucie rzutem karnym popisał się Krystian Wołowiec. Po świetnych minutach Legionowian tarnowianie wzięli swój czas na tablicy wyników, prowadząc 14:11. Z drużyny gości na pewno wyróżnić należy Alberta Sanka, który doskonale się prezentował i trzykrotnie budował ataki Tarnowian, zdobywając 3 bramki. W drużynie gospodarzy na uznanie zasługują Mateusz Chabior, Krystian Wołowiec oraz Casper Liljestrand. Wynik otworzył w drugiej połowie rozpoczynający Filip Fafara. Za odrabianie strat wziął się Smoilau, rzucając 2 bramki dla gości. Po kolejnych 10 minutach gry, gdzie bramka za bramkę, gospodarze nadal utrzymywali prowadzenie 20:19. W 43. minucie na płycie boiska pojawił się Krzysztof Tylutki, otrzymując akcję, a następnie 2 minuty kary za uderzenie w twarz. W 45. minucie goście wrócili do prowadzenia 22:23. Sędziowie nie oszczędzali dwuminutowych kar, a Legionowo ponownie znalazło się w podwójnym osłabieniu. Dwie minuty później po 2 rzutach ze skrzydła Jakuba Brzezińskiego, Legionowianie ponownie objęli prowadzenie. Emocje w Legionowie sięgały zenitu, a 10 minut przed końcem wynik był remisowy, 26:26. Tarnowianie popełnili trzy błędy w ataku, na co Legionowo odpowiedziało 3 bramkami. Minutę przed końcem goście wzięli swój ostatni czas w tym meczu, przy wyniku 31:28. Mecz zakończył się wynikiem 32:29. Casper Liljestrand zaimponował broniąc 3 z 5 karnych. Zepter KPR Legionowo nie oddał punktów Tarnowiom i zabrał całą pulę – 3 punkty.

MVP Spotkania został Mateusz Chabior rzucając w tym meczu 11 bramek.