fot. Rafal Oleksiewicz/PZP

Mistrzostwa Świata w pływaniu dopiero się zaczęły, a polska reprezentacja już ma pierwsze powody do radości. W finale sztafety kobiecej 4×100 metrów stylem dowolnym biało-czerwone zajęły miejsce tuż za podium bijąc rekord Polski!

To historyczny rezultat polskiej sztafety 4×100 metrów, która w finale popłynęła w zestawieniu: Katarzyna Wasick, Kornelia Fiedkiewicz, Zuzanna Famulok, Julia Maik. Wcześniej, (o czym można przeczytać TUTAJ) dziewczyny przeszły eliminacje  uzyskując przepustkę olimpijską

Ułożenie zmian nie było przypadkowe. Sztafetę z wysokiego C rozpoczęła Wasick. Jej zmierzony czas 54,12 s. to nowy indywidualny rekord Polski. Warto dodać, że kolejne panie prezentowały się równie dobrze. Po 3/4 wyścigu biało-czerwone były na prowadzeniu. Dopiero w końcówce Maik osłabła i ostatecznie nasza drużyna wylądowała na czwartym miejscu.

Ta pozycja, mimo że najgorsza dla sportowca to ma słodki smak, ponieważ nasze dziewczyny zagwarantowały sobie kwalifikację olimpijską, a do tego poprawiły rekord Polski o ponad dwie sekundy. Od dziś wynosi on 3:38,65. Dodatkowo jeszcze nigdy w historii polska sztafeta kobieca 4×100 metrów stylem dowolnym nie była tak wysoko na Mistrzostwach Świata.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!