KADRE GRAY fot.Karol Makowski polski-sport.com

Enea Stelmet Zastal przegrywa z Tauronem GTK Gliwice 94:99 w Zielonej Górze. To szóste zwycięstwo dla gości. Najlepiej zaprezentowali się Terry Henderson Jr. – 24 punkty, siedem asyst oraz Kadre Gray – 18 punktów, 13 asyst, pięć zbiórek.

Spotkanie otworzył Henderson Jr. z GTK, wykorzystując dwa rzuty osobiste. Na odpowiedź nie trzeba było czekać, ponieważ Gligorije Rakocević trafił za dwa punkty. Po stronie Gliwic, celne kosze zdobyli Koby Mcewen i Łukasz Frąckiewicz, zwiększając przewagę swojej drużyny do czterech punktów. Gospodarze jednak nie odpuszczali i trzymali się blisko rywala, dzięki punktom m.in. Aj.Englisha i Marcina Woronieckiego. Dodatkowo Darious Hall, wyprowadził zespół z Zielonej Góry na wynik 16:14. Goście za to za sprawą Martinsa Laksy, dogonili rywala i odskoczyli na sześć punktów różnicy.

Drugą część spotkania, zainaugurował Hall i jego jeden punkt. U gości ponownie trafiali Laksa i Frąckiewicz, a przewaga wzrosła do 11 oczek. Sytuację miejscowych próbował poprawić Paweł Kikowski i Novak Musić, zmniejszając stratę do czterech punktów. Przyjezdni jednak szybko odrobili stracone punkty i wygrywali siedmioma punktami, dzięki celnym koszom Frąckiewicza i Hendersona Jr.. Mimo to Stelmet doprowadził przed końcem kwarty do remisu 45:45.

Po przerwie lepiej rozpoczęli goście, zaliczając serię siedmiu punktów pod rząd. Trafiali m.in. Gray i Mcewen, a ich zespół prowadził 52:45. Po chwili dołożyli kolejne pięć punktów, zwiększając przewagę do dziewięciu oczek. Stratę po stronie gospodarzy, próbowali zmniejszyć Jan Wójcik i English, ale to było za mało na rozpędzonego przeciwnika. Gliwice dołożyły 12 punktów pod rząd, a trafiali m.in. Laksa i Henderson Jr.. Przeszkodzili im chwilowo Hall i Kołodziej, ale GTK kończyło kwartę z 21 punktami na ich korzyść.

Finalną kwartę, Zastal rozpoczął od szybkiego zdobywania kolejnych punktów. Zaliczył serię dziewięciu punktów z rzędu, a strata wynoisła już tylko 12 oczek. Zasługę mieli w tym m.in. Musić i Kikowski. Price próbował ich zatrzymać, ale to tym razem rywal był rozpędzony i na fali. Zespół z Zielonej Góry, po raz kolejny dołożył serię punktową i jego strata stopniała do tylko trzech punktów. Podopieczni trenera Turkiewicza, musieli szybko zareagować, aby nie stracić zwycięstwa. Powiększyli przewagę do siedmiu punktów, ale ostatecznie wygrali sześcioma.

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – Tauron GTK Gliwice: 94:99 (20:26,25:19,11:32,38:22)

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Musić 19, Kikowski 19, Horne 12, Woroniecki 12, English 11, Rakocević 8, Hall 7, Kołodziej 4, Wójcik 2

Tauron GTK Gliwice:  Henderson Jr. 24, Gray 18, Price 15, Frąckiewicz 15, Laksa 14, Mcewen 11, Bender 2, Busz 0, Śnieg 0