19-letni Martyn Pawelski nie zdołał zakwalifikować się do 1/16 finału turnieju w Glasgow. Lepszy okazał się w ostatecznym starciu Charlie Robertson.

Pojedynek Polaka i Brytyjczyka zdecydowanie mógł się podobać. Obaj panowie wymieniali ciosy i notowali kolejne asy serwisowe. Ostatecznie Pawelski zanotował ich 5, a Robertson 3. Żaden z zawodników nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i pierwszą partię musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim lepszy okazał się Pawelski i ostatecznie wygrał seta 7:6, 8-6.

W drugiej odsłonie spotkania statystyki znów wskazywały na Polaka, jednak tym razem to Brytyjczyk lepiej wykorzystywał swoje okazje. Mimo 4 podwójnych błędów zdołał zwyciężyć seta 6:4 wygrywając dwa gemy bez straty punktu.

W ostatnim, decydującym secie nikt nie mógł mieć złudzeń. Charlie Robertson zdominował Pawelskiego oddając zaledwie dwa gemy i zakończył to spotkanie wynikiem 2:1. Tym samym to on zagra w fazie zasadniczej szkockiego turnieju, a 19-letni Pawelski żegna się z rozgrywkami.