Foto: Polski Związek Szermierczy

Puchar Świata w szermierce dobiegł końca. Ostatniego dnia na planszach rywalizowały głównie drużyny, oraz indywidualnie w Turynie florecistki i floreciści. Biało-czerwoni poza dziesiątym miejscem Julii Walczyk-Klimaszyk i piętnastym Michała Siessa nie zabłysnęli. 

Gruzja: Tbilisi

W szabli mężczyzn polska drużyna w składzie: Szymon Hryciuk, Krzysztof Kaczkowski, Olaf Stasiak i Piotr Szczepaniak zajęła osiemnaste miejsce. Jedynym ich pojedynkiem był ten z Turcją, w którym po zaciętym boju nasi reprezentanci przegrali jednym trafieniem (44:45).

Hiszpania: Barcelona

Szpadzistki wystąpiły w zestawieniu: Aleksandra Jarecka, Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Ewa Trzebińska. Biało-czerwone rozpoczęły od porażki z Rumunią 43:45. Następnie wygrały z Kanadyjkami 41:30, a potem z Niemkami 45:37 i Hiszpankami 45:21. Dzięki temu uplasowały się na trzynastej lokacie.

Kanada: Lima 

W szabli reprezentowały nas: Zuzanna Cieślar, Małgorzata Kozaczuk, Sylwia Matuszak i Daria Skonieczna. Polki zaczęły od pokonania Chile 45:12, a potem poległy z Ukrainkami 34:45. Zatem została im walka o pozycje 9-16. Ostatecznie po wygraniu z Chinkami 45:35, porażce z Japonkami 28:45 i Niemkami 43:45 nasze panie zajęły dwunaste miejsce.

Włochy: Turyn 

W turnieju indywidualnym kobiet i mężczyzn we florecie najlepiej spisała się Julia Walczyk-Klimaszyk i Michał Siess. Polka zwyciężała kolejno nad Włoszką Carlottą Ferrari (15:7) i Niemką Morandi (15:10). Niestety w walce o czołową ósemkę musiała uznać wyższość Kanadyjki Jessicy Guo (15:13). Końcowo Walczyk-Klimaszyk została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji. Pięć miejsc niżej znalazł się Michał Siess. Polski florecista rozgromił Francuza Maximiliena Chastaneta 15:4, a potem rozstawionego z jedynką Amerykanina Gereka Meinhardta 15:13. W następnym pojedynku Siess poniósł minimalną porażkę z Hiszpanem Carlosem Llavadorem. Pozostali Polacy (Martyna Jelińska, Martyna Synoradzka, Jan Jurkiewicz, Adrian Wojtkowiak i Andrzej Rządkowski) zakończyli zmagania na pierwszych rundach.

TUTAJ można znaleźć szczegółowe wyniki z poszczególnych Pucharów Świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!