Linette

Magda Linette pokonała w pierwszej  Japonkę Hao Hibino 6:1, 6:4 i awansowała do kolejnej rundy turnieju rozgrywanego w Dosze.

32-letnia tenisistka w ostatnim czasie nie imponowała formą, a jej pojedynek z Japonką miał pokazać, że doświadczona tenisistka powoli łapie wiatr w żagle. W pierwszym secie Polka oddała rywalce zaledwie jednego gema, a w pozostałych zwyciężała i wygrała pewnie 6:1, wykorzystując szóstą piłkę setową.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania w wykonaniu Linette, która po chwili straciła jednak własne podanie i Hibino doprowadziła do wyrównania (2:2). Kluczowy dla losów drugieg seta okazał się siódmy gem, w którym Linette ponownie przełamała rywalkę, a po wygraniu gema przy własnym serwisie prowadziła 5:3. Ostatecznie Linette wygrała drugiego seta 6:4 i cały mecz 2:0.