Magdalena Fręch wystąpi w finale kwalifikacji do turnieju WTA 1000 w Dubaju. W półfinale mierzyła się z Ariną Rodionową, która skreczowała w decydującej fazie spotkania i nie była w stanie kontynuować gry. Mecz został zakończony przy stanie 2:6, 6:3, 4:1 dla Polki.

Piąt­kowy poje­dy­nek Fręch z Austra­lijką roz­po­czął się od prze­gra­nego 2:6 seta. Mar­twił fakt, że zupeł­nie nie słu­żył naszej teni­si­stce ser­wis – z czte­rech gemów, w któ­rych Magda wpro­wa­dzała piłkę do gry, wygrała tylko jed­nego, w dodatku wów­czas, gdy rywalka pro­wa­dziła już 5:1 (osta­tecz­nie skoń­czyło się porażką 2:6).

W dru­gim secie u Polki nastą­piła poprawa. Fręch prze­ła­mała poda­nie rywalki już w dru­gim gemie, a następ­nie wyszła na 3:0. Rodio­nowa miała co prawda swoje szanse na powrót do gry, jed­nak w pią­tym i dzie­wią­tym gemie nasza teni­sistka obro­niła po jed­nym break poin­cie. Osta­tecz­nie Polce udało się wyko­rzy­stać czwartą oka­zję i zamknąć seta wyni­kiem 6:3.

W trze­ciej odsło­nie Fręch także miała prze­wagę na kor­cie, choć musiała się bro­nić przed stratą ser­wisu. Jed­nak prze­ła­ma­nia w pierw­szym i pią­tym gemie prze­są­dziły o zwy­cię­stwie Polki. Przy sta­nie 4:1 rywalka z powodu pro­ble­mów zdro­wot­nych zre­zy­gno­wała z dal­szej gry.

Prze­ciw­niczką Fręch w decy­du­ją­cej fazie eli­mi­na­cji do zawo­dów WTA 1000 w Dubaju będzie Julia Putincewa (WTA 76).