fot: pzt.pl

Rozstawieni z numerem 2 Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali w półfinale debla z Amerykaninem Robert Galloway’em i Brytyjczykiem Julianem Cash’em 4:6, 5:7 i zakończyli udział w amerykańskim turnieju Derlay Beach.

Polak i Monakijczyk w pierwszym secie stracili własne podanie w dziewiątym gemie i jak się okazało, kosztowało ich to przegranie pierwszego seta. W drugim gemie jako pierwsi serwowali Polacy i musieli bronić dwóch break pointów. Rywale Nysa i Zielińskiego przełamali w piątym gemie, jednak Zieliński i Nys po chwili doprowadzili do , (4:4) notując po raz pierwszy w meczu przełamanie. Niestety po chwili stracili gema przy własnej zagrywce. W dziesiątym gemie obronili piłkę meczową i wygrali gema, doprowadzając ponownie do wyrównania. Kluczowy okazał się kolejny gem, w którym zostali ponownie przełamani, a po chwili rywale wygrali gema przy własnej zagrywce i mogli cieszyć się z awans do półfinału turnieju w amerykańskim Delray Beach

Półfinał:

Robert Galloway, Julian Cash (USA, Wielka Brytania) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska) 6:4, 7:5.