Fot: Piast Gliwice

Raków Częstochowa po piorunującym finiszu pokonał Piasta Gliwice w spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Przez pięć kwadransów meczu niewiele wskazywało na zwycięstwo zespołu spod Jasnej Góry, który przechylił sukces na swoją stronę w kilkunastu dodatkowych minutach gry.

Pierwsza polowa rozgrywana była w spokojnym tempie z nielicznymi okazjami bramkowymi. W tych nieznacznie więcej udziałów mieli gliwiczanie. W 26. minucie przeprowadzili akcję, po której Arkadiusz Pyrka przeegzaminował Kovacevicia. W jedynej groźniejszej akcji gospodarzy w polu karnym znalazł się Bartosz Nowak, kontakt z rywalem w 40. minucie był, ale sędzia nie znalazł podstaw do podyktowania jedenastki. Najlepsza okazja w doliczonym czasie do pierwszej części gry nadarzyła się Piastowi. Szarżujący prawą stroną pola karnego Damian Kądzior uderzył z ostrego kąta, Kovacević sparował pikę na słupek, a do dobitki nie zdążył żaden z graczy gości.

Po przerwie jako pierwsi zaatakowali goście, z wielkim powodzeniem. Po stałym fragmencie piłka została zagrana w pole karne do Tomasa Huka, który został podcięty przez Otieno, zarabiając dla gości rzut karny. W roli egzekutora sprawdził się Patryk Dziczek i Piast od 56. minuty prowadził 1-0. Goście nie wydawali się nasyceni tą zdobyczą. W 63. minucie Kądzior przymierzył na bramkę częstochowian, lecz nieszczęściu zapobiegł Plach. W ostatnich kilkunastu minutach losy meczu zostały całkowicie odwrócone. W 79. minucie Ante Crnac wykorzystał dobre dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem głową wyrównał stan pojedynku. Doliczone minuty gry mocno wstrząsnęły gliwiczanami. Najpierw w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Piasta Dziczek zaczepił nogę rywala i po długiej analizie VAR sędzia przyznał rzut karny miejscowym, którego na gola zamienił Łukasz Zwoliński. W przedłużonym do 104. minuty meczu odsłonięty Piast nadział się na kontrę, co wykorzystał Marcin Cebula, strzelając po asyście Crnaca trzeciego gola.