fot: X/PKO BP Ekstraklasa

Widzew Łódź pokonał na wyjeździe ŁKS 2:0 w meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy. Gole dla Widzewa zdobywali Jordi Sanchez i Fabio Nunes.

W siódmej minucie spotkania w polu karnym padł Mokrzycki, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu na zawodniku ŁKS-u. W 15. minucie Tkacz zagrał z prawej strony, a piłkę wyłapał Bobek. W 41. minucie Dani Ramirez zagrał prostopadłą piłkę do Kaya Tejana, którego uprzedził wychodzący z bramki Rafała Gikiewicz.

Druga część spotkania rozpoczęła się od groźnego uderzenia Frana Alvareza, a gospodarzy od straty bramki uchronił słupek. W 54. minucie Alvarez zagra piłkę w pole karne gospodarzy, a tam do futbolówki doszedł Sanchez, który uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce rywali. W 69. minucie potężnie uderzał Alvarez, a piłka przeszła obok bramki strzeżonej przez Aleksandra Bobka. Bliski podwyższenia prowadzenia był w 82. minucie Pawłowski, którego strzał z pola karnego wybronił Bobek. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Fabio Nunes, który dobił swój strzał i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.