Daniel Michalski niespodziewanie przegrał poniedziałkowym popołudniem z niżej notowanym rywalem z Hiszpanii w finale kwalifikacji do turnieju na Teneryfie. Rozstawiony z czwórką Polak nie miał najmniejszych szans.

Już początek spotkania nie wyglądał najlepiej w wykonaniu Polaka. Michalski co prawda zdobył gema numer dwa, ale to było prawie wszystko, co był w stanie osiągnąć. Natomiast rozstawiony z dwunastką Hiszpan notował kolejne asy serwisowe i konsekwentnie wykorzystywał błędy Daniela. Doprowadziło to do ostatecznego zwycięstwa 6:2 w pierwszej partii, a Michalski nie miał żadnych szans, by choć trochę zbliżyć się do Jorda Sanchisa.

W drugim secie było jeszcze gorzej. Po trzecim gemie Hiszpan prowadził już 3:0 i Polak mógł tylko prosić o niski wymiar kary. Niestety, 326. w światowym rankingu tenisista z Hiszpanii oddał tym razem tylko jednego gema. W ten sposób wygrał 6:1, a całe spotkanie 2:0. Daniel Michalski tym samym nie zdołał zakwalifikować się do fazy zasadniczej turnieju na Teneryfie.

Tenerife 2 Chall (kwalifikacje: finał)

Daniel Michalski (285.) – David Jorda Sanchis (326.)

0:2 (2:6; 1:6)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!