ALEKSANDRA ZIĘMBORSKA fot. basketligakobiet.pl

Polski Cukier AZS UMCS przegrywa z KGHM-em BC Polkowice 84:92 w Lublinie. Było to 17 zwycięstwo dla drużyny gości, w Orlen Basket Lidze Kobiet. Bardzo dobre spotkanie rozegrała Dragana Stanković – 18 punkty, 11 zbiórek, trzy asysty, choć nie była najlepszym strzelcem „Pomarańczowych”

Spotkanie rozpoczęła zawodniczka AZS-u Dominika Fiszer, zdobywając dwa punkty. W odpowiedzi Julia Piestrzyńska trafiła za trzy, a po chwili dołożyła kolejne sześć punktów z rzędu. Jej koleżanki Zala Friskovec i Brianna Fraser, dołożyły kolejne pięć punktów, a Polkowice prowadziły 14:5. W porę zareagowały Fiszer i Veronica Burton, zmniejszając stratę do czterech punktów. Następnie Elin Gustavsson i Julia Jeziorna, trafiły swoje kosze i wyprowadziły drużynę na prowadzenie trzema punktami. W ostatniej minucie kwarty, Fraser dołożyła dwa punkty, a KGHM przegrywał już tylko jednym oczkiem.

Drugą kwartę, lepiej otworzyły zawodniczki trenera Kowalewskiego, zdobywając pięć punktów pod rząd. Trafiały Fraser i Emilia Kośla, a tym samym wyszły na prowadzenie 24:20. Nie trwało to długo, ponieważ Bria Goss i Fisher celnie kończyły swoje akcje, a ich zespół ponownie prowadził, tym razem jednym punktem. Mimo to Stanković i Weronika Gajda, były w stanie ponownie prześcignąć rywalki i prowadzić trzema punktami. Obie drużyny nie odpuszczały i co chwilę zmieniały się na pozycji lidera. Sytuację na korzyść zespołu z Lublina, ustabilizowały punkty m.in. Burton i Justyna Adamczuk. Skutkowało to prowadzeniem siedmioma punktami, przed drugą połową.

Po przerwie, gospodynie szybko podwyższyły przewagę do 13 punktów. Swoje punkty zdobyły m.in. Goss i Kylee Shook. Polkowice próbowały stawiać opór i zmniejszyły stratę do ośmiu punktów, ale przeciwniczki cały czas utrzymywały bezpieczną przewagę. Celne akcje kończyły m.in. Burton i Fiszer, a przewaga wynosiła 11 punktów. Na sam koniec kwarty, Kośla i Stanković trafiły w sumie za cztery punkty, a ich strata zmalała do dziewięciu oczek.

Finalną część spotkania, bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki KGHM-u, zaliczając serię 11 punktów pod rząd. Trafiały m.in. Klaudia Gertchen i Friskovec, tym samym wychodząc na prowadzenie 71:69. Zespół z Lublina, szybko odpowiedział celną trójką w wykonaniu Fiszer, ale rywalki ponownie prowadziły. Drużyny mocno walczyły na boisku i raz za razem wymieniały się na prowadzeniu. Sytuację zmieniły Stanković i Gajda, zdobywając ważne punkty dla zspołu. Ostatecznie to właśnie zespół z Polkowic, wygrał całe spotkanie różnicą ośmiu punktów.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KGHM BC Polkowice: 84:92 (20:19,30:24,19:17,15:32)

Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Goss 24, Shook 21, Fiszer 15, Burton 10, Gustavvson 4, Adamczuk 4, Jeziorna 3, Zięmborska 3, Kuczyńska 0

KGHM BC Polkowice: Fraser 22, Friskovec 22, Stanković 18, Piestrzyńska 9, Kośla 8, Gertchen 7, Gajda 5, Banaszak 1, Kulińska 0