fot: X/Chrobry Głogów

Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów 1:0 w meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gola dającego zwycięstwo przyjezdnym zdobył w piętnastej minucie spotkania Mateusz Młyński.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w piętnastej minucie, gdy niepilnowany w polu karnym Mateusz Młyński uderzeniem z dziesięciu metrów pokonał bramkarza rywali. W 29. minucie Damiana Węglarza przetestował Jakub Bednarczyk, którego strzał wybronił bramkarz Chrobrego. W końcówce pierwszej połowy Kacper Łukasiak uderzał z dystansu, a strzał okazał się niecelny.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Szymona Bartlewicza, z którym poradził sobie Maciej Gostomski. Szanse na doprowadzenie do wyrównania miał Robert Mandrysz, który znalazł się w dobrej sytuacji i fatalnie przestrzelił. W 73. minucie do dośrodkowania doszedł Mikołaj Lebedyński, a jego strzał przeszedł obok bramki. W 81. minucie Michał Michalec uderzał zza pola karnego, a ze strzałem poradził sobie Gostomski.