Fot: ITA TOOLS Stal Mielec

Kończący 20. serię pojedynek TAURON Ligi dał radość ITA TOOLS Stali Mielec, która zwycięstwem w trzech setach nad Metalkasem Pałacem Bydgoszcz zapewniła sobie ligową prolongatę.

W pierwszych piłkach spotkania obie ekipy szły ząb za ząb, jednak po niedługim okresie takiej gry inicjatywę przejęły mielczanki, wykorzystujące dobrą dyspozycję Weroniki Gierszewskiej, Emilii Muchy oraz Katarzyny Brydy. Stal uciekła na 5 punktów (10:5) i komfort w jej poczynaniach był odczuwalny również w dalszej fazie seta.  Mimo częstych przebłysków w ofensywnych poczynaniach Joanny Sikorskiej i Poli Nowakowskiej mielczanki w partii otwarcia ani przez moment nie były zagrożone, mając cały czas znaczącą przewagę punktową i kończąc pierwsze rozdanie sprytnym przebiciem Sonii Kubackiej (25:17).

Po zmianie stron losy seta także układały się na korzyść mieleckiego zespołu. Kontra Brydy dała dwupunktową przewagę (4:2), a potem kolejne punkty gospodyniom dostarczyły błędami bydgoszczanki. Do kolekcji pierwszej fazy doszedł również as serwisowy Sylwii Kucharskiej, dający już 5-punktowe prowadzenie (7:2). Do boju posłała gości asem serwisowym Pola Nowakowska, a po chwili dystans zmniejszył się do dwóch punktów (8:6). Momenty boiskowego bezładu pozwoliły Pałacowi objąć prowadzenie (10:11), jednak uporządkowanie gry mielczanek w przyjęciu oraz dominacja w bloku na nowo zbudowały solidną przewagę (18:13). Podobnie jak w pierwszym, również w drugim secie, mimo zbliżenia się obu zespołów w końcówce (23:21), Stal rozstrzygnęła walkę na swoją korzyść (25:22).

Trzecia partia zaczęła się od dłuższej gry na styku i dopiero trzy akcje wygrane przez mielczanki wprowadziły dysonans na tablicy wyników (12:9). W kolejnym okresie rozkojarzone gospodynie popełniały błędy, a cztery punkty z rzędu wyrównały walkę (12:13). Najważniejszym reżyserem gry wciąż były obustronne błędy, a ponieważ rozkładały się po równo przed ostatnią prostą nadal był remis (20:20). Na finiszu wysoką skutecznością popisała się Gierszewska, która dwoma atakami po prostej zdobyła piłkę meczową, zaś atak po antence bydgoszczanek zakończył mecz (25:22).