Polski tenisista Hubert Hurkacz (ATP. 8) awansował do ćwierćfinału ATP 500, po tym jak w 1/8 finału pokonał w dwóch setach Australijczyka Christophera O’Connela (ATP. 68).

Tym razem polskiemu tenisiście poszło zdecydowanie sprawniej, i cały pojedynek skończył w godzinę i trzydzieści trzy minuty.

W pierwszym secie O’Connel i Hurkacz grali ze sobą gem za gem. Zarówno Polak jak i Australijczyk nie mieli żadnej okazji do przełamania pewnie wygrywając przy własnych serwisach. Dopiero w tie-breaku panowie zaczęli gubić własne podanie. Mniej razy stracił je Hubert Hurkacz, i to on po dwóch setbolach zwyciężył 7-5.

Druga partia była podobna do inaugurującej. Znów przez kilka gemów oglądaliśmy wyrównaną grę. W siódmym jednak coś ruszyło i Hurkacz miał breaki na przełamanie. Jednego z nich wykorzystał wychodząc na prowadzenie 4:3. Wrocławianin nie oddał przewagi przełamania i dokończył seta wygrywając 6:4, i w całym meczu 2:0.

W ćwierćfinale ”Hubi” zetrze się z Francuzem Ugo Humbertem (ATP. 18).