Jan Zieliński i Hugo Nys sięgnęli po mistrzowski tytuł turnieju ATP 500 na kortach twardych w Acapulco. Polak i Monakijczyk okazali się lepsi od Meksykanina Santiago Gonzaleza i Argentyńczyka Neala Skupskiego 6:3, 6:2.

Zieliński wraz z Nysem spotkanie rozpoczęli od przełamania i prowadzenia 3:0. W piątym gemie stracili zagrywkę i rywale doprowadzili po chwili do wyrównania (3:3). Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się ósmy gem, w który padł łupem polsko-monakijskiej pary, która wygrała kolejnego gema przy własnym serwisie i wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugim secie rozstawieni z numerem pierwszym Gonzalez i Skupski nie mieli większych szans z dobrze dysponowanymi rywalami. Dwukrotnie oddali gema przy własnym podaniu i ostatecznie przegrali 6:2 i w całym meczu 2:0.

Za zwycięstwo Zieliński i Nys otrzymali czek na kwotę 135 tysięcy dolarów.

Finał gry debla:

Jan Zieliński (Polska, 2) / Hugo Nys (Monako, 2) – Santiago Gonzalez (Meksyk, 1) / Neal Skupski (Wielka Brytania, 1) 6:3, 6:2