Bartłomiej Marszałek (Stromoy Racing)
Fot: Arek Rejs

Bartłomiej Marszałek zajął piąte miejsce w Grand Prix Indonezji – pierwszej eliminacji motorowodnych mistrzostw świata Formuły 1. Zwyciężył debiutant Rusty Wyatt (Kanada).

W bieżącym sezonie podczas pierwszej eliminacji rozegrane zostały łącznie trzy wyścigi – dwa sprinty i wyścig główny. W pierwszym sprincie liczącym 14 okrążeń trasy w Balige na Jeziorze Toba Bartłomiej Marszałek zajął drugie miejsce. Do zwycięzcy, obrońcy tytułu mistrzowskiego Jonasa Andersona (Szwecja) stracił ponad 13,5 sekundy. Trzecie miejsce wywalczył Ben Jelf (Wielka Brytania). W drugim sprincie najlepszy był Stark, do którego 7 sekund stracił Rusty Wyatt (Kanada), a 18 sekund za zwycięzcą linię mety osiągnął Peter Morin (Francja).

W wyścigu głównym, na który składało się 30 okrążeń trasy ustawionej na indonezyjskim jeziorze, niespodziewanie zwyciężył Rusty Wyatt, dla którego był to pierwszy start w motorowodnej Formule 1. Kanadyjczyk o niecałą sekundę wyprzedził Erika Starka. Sklasyfikowany na trzeciej pozycji Jonas Anderson stracił nieco ponad 1,6 sekundy do zwycięzcy.

Bartłomiej Marszałek startował do rywalizacji z piątej pozycji i na takiej też minął linię mety. Do Wyatta stracił 33 sekundy. Na czwarte miejsce, o 10 sekund przed Polakiem, wcisnął się kolejny debiutant Stefan Arand (Estonia).