ELENA TSINEKE PSI Enea AJP tGorzów Wlkp. fot. BasketLigaKobiet.pl

Koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego w trzeciej kwarcie niemalże zmiotły z parkietu VBW Arkę Gdynia. To pozwoliło ekipie trenera Dariusza Maciejewskiego wykonać pierwszy krok do finału Orlen Basket Ligi Kobiet.

W pierwszej połowie grą VBW Arki dowodziła Rennia Davis, zdobywczyni jedenastu oczek. Arka zdecydowanie lepiej prezentowała się w ataku (48% skuteczności) trafiając również trójki w ważnych momentach. Mimo, że na półmetku pierwszej odsłony był remis 7:7 to gdynianki nadawały ton grze. Szybko zaliczyły serię 9:2, dzięki której to gorzowianki musiały zmieniać swój styl gry. Owszem po celnych wolnych Chloe Bibby i Stephanie Jones straty gospodyń malały do czterech oczek, ale dalej w drugiej kwarcie Arka nie pozwalała się dogonić rywalkom. Na początku właśnie drugiej odsłony ekipa z Trójmiasta odskoczyła na moment na rekordowe osiem oczek, ale szybko świetny moment zaliczyła Chloe Bibby. Dzięki niej przewaga gdynianek oscylowała w granicach trzech oczek. Gdy o sobie przypomniały Marissa Kastanek, a swoje trafiała wspominana Rennia Davis Arka prowadziła 29:40 pokazując, kto kontroluje jednak spotkanie.

Sytuacja zmieniała się po dużej przerwie. Po zmianie stron skuteczność wróciła do drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego, a wygrana 22:9 trzecia kwarta dała prowadzenie 53:49. W ostatnich 10 minutach meczu gra się wyrównała, a po trafieniu Rennie Davis na blisko trzy minuty przed końcową syreną VBW Arka wyszła na prowadzenie 67:66. Ostatnie akcje należały do Anny Jakubiuk i dały ostatecznie zwycięstwo. Zespół z Pomorza miał jeszcze okazję na doprowadzenie do dogrywki, jednak przy stanie 74:72 nieskuteczna była w ostatniej akcji Barbora Wrzesiński.

Rennia Davis zdobyla dla Arki 18 punktów, 10 zbiórek, 3 asysty w ciągu niespełna 32 minut na boisku, a dla gorzowianek 22 oczka, 5 zbiórek, 11 asyst zaliczyła elena Tsinekj, Chloe Bibby, która mecz rozpoczęła z ławki dodała do tego 17 oczek, 4 zbiórki i 4 asysty.

POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA AJP GORZÓW WLKP. – VBW ARKA GDYNIA  74:72  (16:22, 15:18, 22:9, 21:23)

W rywalizacji do dwóch wygranych 1:0 prowadzą gorzowianki. Mecz numer dwa rozegrany zostanie 7 marca w Gdyni, ewentualnie trzeci w niedzielę 10 marca w Gorzowie Wlkp.