Martyna Kubka

Martyna Kubka w 1. rundzie turnieju we włoskim Solarino po niespełna dwóch godzinach rozprawiła się z Włoszką Paganetti i awansowała do 1/8 finału.

Polka całkiem dobrze weszła w to spotkanie. Choć przez długi czas żadna z pań nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, to Kubka w końcówce partii przycisnęła rywalkę, dzięki czemu wygrała seta 7:5.

W drugiej odsłonie spotkania Polka naprężona zwycięstwem w pierwszym secie radziła sobie jeszcze lepiej. Bardzo dobrze wykorzystywała błędy rywali i nie marnowała okazji, co poskutkowało zwycięstwem 6:3, a w całym meczu 2:0.

Dla Polki była to pierwsza wygrana od grudnia minionego roku, więc zarówno sama tenisistka, jak i trenerzy mają nadzieję, że wygraną z Vittorią Paganetti była przełamaniem na dobre.