Hurkacz

Gael Monfils okazał się za mocny dla Huberta Hurkacza, który już na drugiej rundzie zakończył swój udział w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells.

Polski tenisista rozegrał jedno z najsłabszych spotkań w ostatnich miesiącach i wykorzystał to Monfils. Hurkacz w pierwszym secie nie istniał, a zazwyczaj dobrze funkcjonujący serwis nie nie pomagał doświadczonemu tenisiście. Polak nie zdołał ugrać żadnego gema i przegrał 6:0.

W drugim secie pochodzący z Wrocławia tenisista przełamał rywala i rozpoczął spotkanie od prowadzenia 2:0. Niestety w ósmym gemie rywal wykorzystał drugiego break pointa i doprowadził do wyrównania 4:4. W kolejnych dwóch gemach kibice byli świadkami dwóch przełamań, a ostatecznie w drugim secie lepszy okazał się Hurkacz, który lepszy okazał się w tie-breaku i doprowadził do wyrównania.

Trzeci set przypominał niestety początek spotkania, w którym gra Hurkacza wyglądała słabo, a francuski tenisista po dwóch przełamaniach z rzędu prowadził 4:0. Do końca spotkania nie dał się przełamać i wygrał ostatecznie seta 6:2 i cały mecz 2:1.