W meczu 23. kolejki For­tuna 1 Ligi pomię­dzy Chro­brym Gło­gów a Stalą Rze­szów musie­li­śmy bar­dzo długo cze­kać na roz­trzy­gnię­cie, bo aż do samej koń­cówki. Osta­tecz­nie gospo­da­rze po ist­nym zwro­cie akcji wyszli zwy­cię­sko z poje­dynku.

Sobotnia rywalizacja w Fortuna 1. Lidze rozpoczęła się w Głogowie, gdzie miejscowy Chrobry podejmował Stal Rzeszów. W pierwszej połowie na murawie nie działo się wiele, co doskonale obrazowała statystyka celnych strzałów, która wskazywała okrągłe zero.

Po godzi­nie docze­ka­li­śmy się pierw­szego cel­nego strzału. Po dogra­niu Szy­mona Łyczko ude­rzał Patryk War­czak, ale czuj­nie w bramce inter­we­nio­wał Damian Węglarz. W kolej­nych minu­tach na­dal na boisku nie działo się nic, co mogłoby spro­ku­ro­wać więk­sze zagro­że­nie pod bramką któ­rejś ze stron. W 77. minu­cie do inter­wen­cji został zmu­szony Gerard Biesz­czad, kiedy z pra­wej strony wrzu­cać pró­bwał Mate­usz Ozi­mek. Chwilę póź­niej w dogod­nej sytu­acji głów­ko­wał Albert Zarówny, ale wprost w ręce gol­ki­pera Stali Rze­szów.

Pierwszego gola minutę przed końcem regulaminowego czasu gry strzelił Kacper Tabiś. Na to trafienie natychmiastowo odpowiedzieli goście – na 1:1 uderzył reprezentant Luksemburga, Sebastien Thill.

Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Z rzutu wolnego przymierzył Dawid Hanc i piłka odbita od muru wpadła do siatki. Tym samym Stal Rzeszów odnotowała piątą porażkę z rzędu w tym sezonie.