fot: pzt.pl

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli na etapie 1/16 finału debla Indian Wells z Włochami: Simone Bolellim i Andreą Vavassorim.

Oba sety zakończyły się takim samym wynikiem, niestety mało korzystnym dla pary polsko-monakijskiej. Po zaledwie godzinie i dziewiętnastu minutach Jan Zieliński i Hugo Nys zeszli z kortu jako pokonani.

W inaugurującym secie obronili breaka w trzecim gemie, ale siódmym i dziewiątym byli bezbronni na to co wyprawiali Włosi. Co prawda w ósmym gemie Zieliński i Nys ostro się postawili co poskutkowało odłamaniem, ale nadal przewaga jednego przełamania była aktualna. W kluczowym – dziesiątym gemie Bolelli i Vavassori nie dali wygrać Zielińskiemu i Nysowi chociażby jednej wymiany zwyciężając z nimi 6:4.

Druga partia miała inny przebieg. W niej już pierwszy gem okazała się tym najważniejszym. Niestety Polak i Monakijczyk nie przypilnowali w nim własnego podania. W kolejnych nie było już szansy na odłamanie, a walka gem za gem prowadziła tylko i wyłącznie do zwycięstwa rywali. Zieliński i Nys nie znaleźli sposoby na przeciwników i przegrali 4:6 oraz w całym spotkaniu 0:2.