Piotrcovia nie miała zbyt dużo do powiedzenia w starciu z MKS-em FunFloor Lublin wprowadzającą obie drużyny w rywalizację grupy mistrzowskiej ORLEN Superligi Kobiet. Po pierwszej części gry piotrkowianki mogły mieć nadzieję na korzystny rezultat, lecz druga część surowo dla nich zweryfikowała różnicę poziomów.

Piotrcovia wygrywała tylko raz – w 3. minucie kiedy to bramkę na 1:0 zdobyła rzutem ze skrzydła Patrycja Królikowska. Chwilę później było już 2:1 dla MKS FunFloor, a po kwadransie gry zespół z Lublina wygrywał 8:3. Trenerka Piotrcovii Agata Cecotka poprosiła wtedy o przerwę i przyniosło to efekt. Gospodynie zaczęły grać skutecznie zarówno w obronie jak i ataku. Odrobiły część strat i na przerwę schodziły z trzybramkowym deficytem 11:14.

Już cztery minuty po przerwie MKS FunFloor Lublin wygrywał jednak 18:11, a później z minuty na minutę tę przewagę jeszcze powiększał. Piotrcovia była bezradna wobec szybkich, skutecznych kontrataków drużyny z Koziego Grodu. MVP spotkania została zdobywczyni siedmiu bramek, najskuteczniejsza zawodniczka meczu – Daria Szynkaruk.

– Nie da się wygrać meczu, w którym popełnia się tyle błędów. W drugim kwadransie pierwszej połowy złapałyśmy swój rytm i wydawało się, że po zmianie stron nawiążemy walkę. Uczulałam swoje zawodniczki, aby nie zaczęły drugiej połowy tak, jak pierwszej. Niestety wyszło inaczej – powiedziała Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

– Zagrałyśmy dziś bardzo dobre zawody i z tego się cieszę. Kluczowa była gra w obronie i szybkie kontry, po których powiększałyśmy przewagę. Grania jest jeszcze bardzo dużo, a my wierzymy w nadrobienie dystansu do lidera i wicelidera – skomentowała mecz Edyta Majdzińska, trenerka MKS FunFloor.

Okazją do kolejnej konfrontacji obu zespołów będzie środowe (13 marca) spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski. Piotrcovia podejmie MKS FunFloor Lublin, a początek spotkania zaplanowano na 18:00.

Piotrcovia – MKS FunFloor Lublin 20:31 (11:14)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Mielewczyk 4/2, Mokrzka 4/1, Królikowska 3, Szczepanek 3, Waga 3, Trbovic 2, Polaskova 1, Radushko, Sobecka, Świerczek