Arka Gdynia
Seth Leday fot: plk.pl

Krajowa Grupa Spożywcza Arka zaskakująco pokonuje Polski Cukier Start Lublin 90:82 w Gdyni. Gospodarze zaliczyli tym samym siódmą wygraną w sezonie OBL. Z bardzo dobrej strony w spotkaniu pokazali się Seth Leday – 16 punktów, 18 zbiórek, Stefan Kenić – 24 punkty i Adam Hrycaniuk – 22 punkty, pięć zbiórek.

Spotkanie zainaugurował Hrycaniuk z Arki, zdobywając trzy punkty. Szybko zareagował Barrett Benson, który doprowadził do remisu. Jednak gospodarze zaliczyli serię sześciu punktów z rzędu i prowadzili 9:3. Po chwili dorzucili kolejne siedem punktów i zwiększyli przewagę do 11 oczek. Trafiali m.in. Jakub Szumert i Bryce Alford, a dzięki dodatkowym punktów Andrzeja Pluty, udało się utrzymać przewagę ośmiu oczek do końca kwarty.

Drugą kwartę otworzył Kenić rzutem za dwa, a po chwili wraz z Hrycaniukiem, podwyższyli prowadzenie swojej drużyny do 13 punktów. Po drugiej stronie boiska, próbowali odrabiać straty Tomislav Gabrić i Liam O’reilly. Strata wynosiła jednak nadal 11 punktów, a zawodnicy z Trójmiasta nie zwalniali tempa. Będący w bardzo dobrej dyspozycji Hrycaniuk, zdobywał kolejne punkty i prowadził swój zespół do zwycięstwa. Przed końcem kwarty zespół trenera Bychawskiego, miał 17 punktów przewagi.

Druga połowa rozpoczęła się od celnej trójki O’reilly’ego, ale rywal zdobył za to sześć punktów pod rząd. 20-punktową stratę próbowali zmniejszyć Jabril Durham i Gabrić, ale przewaga rywala nadal wynosiła 15 punktów. Goście za sprawą Pluty i Ledaya, dorzucili kolejne zdobycze punktowe i tym samym kontrolowali sytuację na boisku.

Ostatnia część meczu, należała do gości, którzy wygrali kwartę dziewięcioma punktami. Mimo to nie zdołali odrobić przewagi rywala i finalnie przegrali całe spotkanie ośmioma punktami.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Polski Cukier Start Lublin: 90:82 (23:15,26:17,24:24,17:26)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Kenić 24, Hrycaniuk 22, Leday 16, Alford 10, Pluta 8, Kamiński 6, Marchewka 2, Szumert 2, Gordon 0, Wilczek 0

Polski Cukier Start Lublin: O’reilly 26, Benson 15, Durham 15, Gabrić 11, Szymkiewicz 9, Szymański 4, Wade 2, Put 0, Karolak 0, Pelczar 0