To był jeden z tych pojedynków ćwierćfinałowych Indian Wells, który miał polski akcent nie tylko w postaci Igi Świątek, ale również i jej rywalki Dunki o polskich korzeniach – Caroline Wozniacki (WTA 204). Raszynianka pozostała w turnieju, a reprezentantka kreczu na początku drugiego seta odpadła.

Pierwszy gem trwał dość długo, bo Świątek od razu chciała wejść z przytupem w mecz odbierając podanie Wozniacki. Mimo trzech prób przeciwniczka odparła wszystkie breaki i obroniła swój serwis. W czwartym gemie pojawiły się pierwsze kłopoty Polki. Naszą tenisistkę kosztowało to stratę własnego podania. Całe szczęście Polka dość szybko zebrała się i w siódmym gemie odłamała rywalkę. Później jeszcze raz odebrała serwis Wozniacki wygrywając 6:4.

W drugim secie już inaugurujący gem przyniósł rozstrzygnięcie. Dunka przegrała go, a chwilę potem skreczowała z powodów zdrowotnych.

W półfinale Iga Świątek zmierzy się z Ukrainką Martą Kostjuk (WTA. 32)