fot.: Karol Makowski polski-sport.com

King wygrywa 90:72 z Dzikami Warszawa w Szczecinie. Mistrz Polski odniósł tym samym 16 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Michale Kyser – 15 punkty, dziewięć zbiórek.

Pierwszą kwartę otworzył Andrzej Mazurczak z Kinga, rzutem za dwa. Dziki w odpowiedzi, trafiły cztery punkty i prowadziły 4:2. Mimo to rywal szybko doprowadził do remisu, a po chwili wyszedł na prowadzenie, pięcioma punktami. Mieli w tym zasługę m.in. Morris Udeze i Darryl Woodson. Po drugiej stronie boiska, czuwali Matthew Coleman i Alan Czujkowski, zmniejszając przewagę rywala do dwóch punktów. Do akcji wkroczyli wtedy Kyser i nowy nabytek drużyny Matt Mobley, powiększając różnicę punktową do siedmiu.

Kolejną część spotkania, lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy powiększyli przewagę do 15 oczek. Swoje akcje kończyli m.in. Mobley i Filip Matczak. Rywala próbowali zatrzymać m.in. Grzegorz Grochowski i Nick Mcglynn, zmniejszając stratę do 11 punktów. Następnie zdobyli kolejne osiem punktów, ale Kyser podwyższył ich stratę do dziesięciu oczek.

Po powrocie na boisko, zawodnicy ze Szczecina, podwyższyli prowadzenie do 15 punktów. Udział mieli w tym m.in. Udeze i Woodson. Próbowali im utrudniać życie Mcglynn i Ade Ajare Sanni, ale nadal przegrywali 11 punktami. Mistrz Polski nie dawał za wygraną i sukcesywnie powiększał prowadzenie. Trafiali m.in. Zac Cuthbertson i Przemysław Żołnierewicz, a przewaga wynosiła 16 oczek.

Finalną kwartę, zainaugurowali Woodson i Tony Meier, a różnica nad rywalem wynosiła już 23 punkty. Sytuację po stronie Dzików, próbowali poprawić Dominic Green i Coleman, ale byli w stanie zmniejszyć stratę, tylko do 16 punktów. Dodatkowo Cuthbertson dorzucił dwie celne trójki, a Woodson jedną. Ostatecznie King wygrał 18 punktami.

King Szczecin – Dziki Warszawa: 90:72 (24:17,19:16,25:19,22:20)

King Szczecin: Kyser 15, Mobley 14, Udeze 14, Cuthbertson 14, Woodson 10, Mazurczak 6, Żołnierewicz 6, Matczak 5, Borowski 3, Meier 3, Nowakowski 0

Dziki Warszawa: Coleman 19, McGlynn 13, Crawley 10, Green 8, Sanni 6, Pamuła 6, Czujkowski 5, Mokros 3, Grochowski 2, Aleksandrowicz 0, Kopycki 0, Nojszewski 0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!