Darious Hall fot: polski-sport.com

Anwil przegrywa z Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 we Włocławku. Goście tym samym odnieśli szóste zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Darious Hall – 17 punktów, trzy zbiórki, cztery asysty.

Marcin Woroniecki z Zastalu, otworzył pierwszą kwartę celną trójką. Na reakcje Anwilu, nie trzeba było długo czekać. Kamil Łączyński trafił za trzy, a Luke Petrasek za dwa, co pozwoliło na prowadzenie 5:3. Po stronie rywala trzy dobre akcje, rozegrał Gligorije Rakocević, który wyprowadził swoją drużynę, na prowadzenie trzema punktami. Po chwili w duecie z Hallem, powiększyli przewagę  do siedmiu punktów. Drużyna z Włocławka, szybko jednak zmniejszyła stratę do dwóch punktów, ale przeciwnik podwyższył ją przed końcem kwarty do siedmiu.

Z początkiem drugiej kwarty, Victor Sanders i Petrasek, zmniejszyli przewagę gości do dwóch oczek. Rywal jednak nie odpuszczał i podwyższył prowadzenie do pięciu punktów. Mimo to podopieczni trenera Frasunkiewicza, powrócili na prowadzenie 34:30. Drużyna Zielonej Góry doprowadziła do remisu 36:36, ale dzięki dwóm wykorzystanym rzutom osobistym przez Tomáša Kyzlinka, to gospodarze prowadzili 38:36.

Po przerwie, dzięki Hallowi i Novakowi Musićowi, przyjezdni wrócili na prowadzenie 40:38, a następnie podwyższyli je do sześciu punktów. Zasługę mieli w tym m.in. Michał Kołodziej i Rakocević. Gościom próbowali przeszkadzać Kyzlink i Janari Jõesaar, ale zdołali zbliżyć się do rywala tylko na cztery punkty. Zawodnicy trenera Sirvydisa, skutecznie trafiali kosz za koszem i utrzymywali bezpieczną przewagę. Trafiali m.in. Jan Wójcik i Aleksander Lewandowski, a ich przewaga na koniec kwarty, wynosiła 11 oczek.

Ostatnia część spotkania, rozgrywała się pod dyktando gości. Na samym początku Musić i A.j. English, powiększyli przewagę do 16 punktów. Kyzlink i Kalif Young, próbowali zmniejszać stratę, ale nie potrafili zatrzymać rywala. Zastal prowadził trzykrotnie 21 punktami, a była to zasługa m.in. Wójcika i Englisha. Finalnie drużyna z Zielonej Góry, wygrała całe spotkanie różnicą 18 punktów.

Anwil Włocławek – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: 75:93 (17:24,21:12,18:31,19:26)

Anwil Włocławek: Kyzlink 20, Sanders 11, Petrasek 10, Young 10, Kostrzewski 6, Jõesaar 4, Łączyński 4, Garbacz 3, Bojanowski 3, Bell 2, Dimec 1, Wadowski 1

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra: Hall 17, Rakocević 16, English 12, Woroniecki 11, Wójcik 10, Musić 9, Kołodziej 8, Lewandowski 6, Horne 4, Kikowski 0