Weronika Dawidek zajęła drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w snowboardzie. Polka w slalomie gigancie równoległym była gorsza tylko od jednej zawodniczki.

Weronika Dawidek już w kwalifikacjach pokazała się z dobrej strony. Biało-czerwona awansowała do fazy pucharowej z wysokiego szóstego miejsca. Pozostałe Polki zakończyły zmagania już na tej fazie.

Dawidek w 1/8 finału pokonała Czeszkę Adelę Keclikovą, a w ćwierćfinale Ukrainkę Eleonorę Pavliuk. W półfinale trafiła na Szwajcarkę Xenię Von Siebenthal. Z nią było bardzo ciężko, ale ostatecznie to Polka była szybsza o 0,3 s. W finale nasza młoda snowboardzistka uległa o 0,96 s. Kanadyjce Aurelie Moisan. Do tej pory Dawidek nigdy nie osiągnęła takiego sukcesu w swojej karierze. Co więcej polski snowboard czekał na mistrzowski medal w wykonaniu juniorów od 2007 roku.