Legia Warszawa
Christian Vital fot: plk.pl

Tauron GTK przegrywa z Legią Warszawą 100:105 w Gliwicach. Drużyna ze stolicy odniosła 15 wygraną w Orlen Basket Lidze. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Christian Vital – 36 punktów, pięć zbiórek, cztery asysty.

Pierwszą kwartę lepiej zainaugurowali Legioniści, wychodząc na pięciopunktowe prowadzenie. Odpowiedział im Kadre Gray z GTK, ale nie przeszkodziło im to w podwyższeniu przewagi do 15 punktów. Trafiali m.in. Grzegorz Kulka i Vital, ale próbowali im przeszkodzić Martins Laksa i Tomasz Śnieg. Mimo to rywal trafił kolejne kosze, ale kwartę kończył z przewagą 14 oczek.

Drużyna z Gliwic, rozpoczęła drugą kwartę od pogoni za gośćmi. Maciej Bender i Terry Henderson Jr. zmniejszyli stratę do 12 punktów, a Gray i Laksa do siedmiu oczek. Legia próbowała im uciec, za sprawą Arica Holmana i Lorena Jacksona. Lecz celne kosze Chrisa Czerapowicza i Łukasza Frąckiewicza, zdołały zmniejszyć ich stratę do tylko trzech punktów. Na dziesięć sekund przed końcem połowy, Jackson podwyższył przewagę do pięciu punktów.

Początek drugiej połowy, to wyjście na prowadzenie 49:48 drużyny gospodarzy. Jednak Legia nie odpuszczała i szybko powróciła na fotel lidera w spotkaniu. Było ciężko utrzymać przewagę, ponieważ rywal był bardzo blisko, a nawet zremisował 60:60. Sytuację próbował uspokoić Josip Sobin i Vital, ale miejscowi ponownie doprowadzili do remisu, tym razem 68:68. Mimo to zespół trenera Popiołka, powiększył przewagę do pięciu oczek, przed końcem kwarty.

Finalna kwarta zaczęła się od serii 11 punktów zdobytych pod rząd, przez drużynę trenera Turkiewicza. Tym samym prowadzili sześcioma punktami, a trafiali m.in. Koby Mcewen i Gray. Przeszkodzić miejscowym, starali się Holan i Michał Kolenda, którzy doprowadzili do remisu 88:88. Jednak Mcewen trafił za trzy i GTK powrócił na prowadzenie jednym punktem, ale dzięki Holmanowi, drużyna ze stolicy również tego dokonała. Dodatkowo Vital i Kolenda dołożyli swoje punkty, a ich drużyna wygrała pięcioma oczkami.

Tauron GTK Gliwice – Legia Warszawa: 100:105 (14:28,29:20,25:25,32:32)
Tauron GTK Gliwice: Czerapowicz 23, Henderson Jr. 19, Gray 18, Mcewen 14, Frąckiewicz 11, Laksa 5, Bender 4, Śnieg 4, Busz 0
Legia Warszawa: Vital 36, Holman 14, Ponitka 11, Kolenda 13, Jackson 11, Kulka 8, De Lattibeaudiere 6, Sobin 2, Cowels III 2