Jagiellonia Białystok wygrała sobotni mecz 26. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, w której to rywalizowała u siebie z ŁKS-em Łódź.

W tym meczu grał ze sobą lider rozgrywek z drużyną zamykającą ligową tabelę. Na prowadzeniu przed 26. kolejką znajdowała się bowiem Jagiellonia Białystok, która to zgromadziła 48 pkt. Na ostatnim miejscu klasyfikowany był natomiast ŁKS Łódź, który to zgromadził 17 pkt. W ostatnich trzech meczach zespół ten nie odnotował jednak porażki.

Na boisku Jagiellonia potwierdziła wysoką formę, którą prezentuje w tym sezonie. Do przerwy prowadziła już bowiem 2:0. Ostatecznie udało jej się wygrać 6:0.

Jak padły bramki?

W 12. minucie piłkę z lewej strony dograł w pole karne Bartłomiej Wdowik, zaś pod poprzeczkę skierował ją uderzający z pierwszej piłki – Nene. Z prowadzenia cieszyła się więc Jagiellonia, zaś goście straty musieli odrabiać w osłabieniu. W 33. minucie czerwoną kartkę obejrzał bowiem Adrien Louveau.

W 39. minucie bliskim wyrównania byli jednak przyjezdni. Piłkę z lewej strony dogrywał na pole bramkowe Balić. W kierunku bramki główkował Szeliga, lecz na linii pola bramkowego zatrzymać zdołał ją Dieguez.

Odpowiedzieć kilka chwil później zdołała natomiast Jagiellonia. Z prawej strony piłkę w kierunku bramki posyłał Dominik Marczuk. Ten zauważył bowiem wysoko ustawionego bramkarza, który to dał się przelobować.

Kolejnego gola Jagiellonia mogła zdobyć w 50. minucie. Zza pola bramkowego na uderzenie zdecydował się Nene. Piłka zmierzała w światło bramki, lecz skuteczną interwencją popisał się tym razem Aleksander Bobek.

Emocje strzeleckie w tym meczu się jednak nie zakończyły. W 64. minucie piłkę w pole karne zagrał prostopadle Romanczuk, zaś do bramki wpakował ją uderzający zza pola bramkowego – Jezus Imaz. Kilka minut później we własnym polu karnym piłkę ręką zagrywał Tejan. Bramkę na 4:0 zdobył więc z karnego Afimico Pululu.

Jagiellonia w tym meczu się jednak nie zatrzymywała. Kolejny gol padł bowiem w 77. minucie, kiedy to zza szesnastki uderzał Nene. Z tym uderzeniem poradził sobie Bobek, lecz do siatki trafił dobijający w tej sytuacji Jarosław Kubicki. W 83. minucie z trafienia cieszył się już Nene, któremu to z prawej strony piłkę dograł na pole karne Kupisz.

Co teraz?

Jagiellonia umacnia się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Drużyna z Białegostoku ma obecnie 51 pkt. ŁKS zamyka tabelę z dorobkiem 17 pkt.

W kolejnej rundzie Jagiellonia zmierzy się z Legią Warszawa, która obecnie klasyfikowana jest na 5. lokacie. Mecz ten zaplanowano na 7 kwietnia. Początek od 17:30.

ŁKS zmierzy się natomiast z Cracovią, z którą to będzie rywalizować 5 kwietnia. Spotkanie to rozpocznie się o 18:00.

W najbliższym tygodniu Jagiellonia zagra ponadto w półfinale Pucharu Polski, w którym to rywalizować będzie z Pogonią Szczecin.