Emilia Heichel zdobyła srebrny medal podczas Grand Prix w gimnastyce artystycznej, w układzie z maczugami.

W kwalifikacjach Heichel w układzie z piłką wywalczyła 30,700 pkt, co było szóstym wynikiem. Natomiast w układzie z maczugami uzyskała 30,350 pkt, co wystarczyło na siódmą lokatę. Niewiele do awansu do finału zabrakło Polce w pokazie ze wstążką. W nim biało-czerwona miała dziewiąty rezultat, a przepustkę dostawało osiem najlepszych gimnastyczek artystycznych. Heichel nie wyszedł występ z obręczą, który zakończyła na dwudziestej ósmej pozycji.

W finale Polka była siódma w układzie z piłką. Zdecydowanie lepiej poszło jej z maczugami, gdzie zanotowała 31,650 pkt, co wystarczyło do drugiego miejsca i co za tym idzie srebrnego medalu. Wielobój Heichel ukończyła tuż za czołową dziesiątką.

W drużynie biało-czerwoni byli bliscy podium. Ostatecznie w finale układu z obręczami wylądowali na czwartym miejscu.