Szczypiorniści Orlen Wisła Płock w rewanżowym starciu z Paris Saint-Germain HB musieli mocno śpiąc się, żeby odrobić stratę czterech bramek z domowego meczu. Mimo niezłej gry w końcówce nie zdołali przejść do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Podczas inaugurujących akcji oba zespoły nie myliły się. Jako pierwszy do bramki nie zdołał trafić Lucin. Po kontrze Niko Mindegia tablica wyników pokazywała remis 5:5. W 8. minucie Wisła miała szansę wyjść na prowadzenie, ale tylko w słupek trafił Mihić, a potem z karnego pomylił się Lucin. Po kilku wykluczeniach płocczanie zdołali odskoczyć (8:6). Szybko jednak stracili swoją przewagę (8:8). Pod koniec pierwszej części gry punkty dla Orlen Wisła Płock zdobywali Steins oraz Syprzak (13:9). Przewaga gości była coraz większa i bardziej widoczna. Przed przerwą próbował ją choć delikatnie zmniejszyć Fazekas, ale na nic się to zdało, bo jego uderzenie wybronił bramkarz, a dobitka wylądowała na poprzeczce.

Na początku drugiej połowy niewiele się zmieniło. Przeciwnicy nie zatrzymywali się, i raz po raz zdobywali kolejne oczka. Próbę zmniejszenia strat podjął Michał Daszek. Przez kolejne minuty naprzemiennie zespoły zdobywały oczka. Ciągle jednak w przodzie o trzy, cztery punkty byli gospodarze. Orlen Wiśle Płock brakowało skuteczności. Zamiast wpadać do bramki to piłki odbijały się od różnych obramowań. Czym mniej czasu pozostawało do końca tym szybciej płocczanie próbowali coś udowodnić. Faktycznie pokazali, że można nawiązać walkę z hiszpańskim klubem jak równy z równym. Po rzutach karnych dla paryżan nadszedł czas na przełamanie Orlen Wisły Płock. Jedenastka wykonana przez Krajewskiego dała tylko jeden punkt straty do PSG. W 55. minucie Abel Serdio doprowadził do wyrównania. Do samego końca toczyła się walka o to kto zwycięży ten czwartkowy mecz, i kto przejdzie dalej. Ostatecznie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę paryskiego zespołu, który zwyciężył 34:33.

Tym samym Orlen Wisła Płock po zsumowaniu jednego i drugiego meczu odpada, a PSG gra dalej w Lidze Mistrzów.

Paris Saint-Germain HB – Orlen Wisła Płock 34:33 (18:15)

PSG: Green, Villai – Marchan, Steins 4, Ntanzi, Tønnesen 1, Balaguer 8, Grebille 3, Syprzak 7, L. Karabatić, Gibelin, Holm, N. Karabatić 2, Villain, Pelleka, Prandi 9.

Orlen Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 1, Zarabec, Lučin 2, Piroch 3, Serdio 6, Šušnja 1, Fazekas 3, Krajewski 8, Perez 1, Terzić, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 2, Żytnikow 2.