Katarzyna Kawa wraz z Bibiane Schoofs rywalizowały w półfinale deblowego challengera La Bisbal D’Emporda z Miriam Kolodziejova i Anną Siskovą. Polka i Holenderka po zaciętym boju przegrały 1:2.

W pierwszym secie duet Kawa&Schoofs szybko przekonał się, że łatwo tutaj nie będzie. Zaledwie jeden ugrany gem, i aż trzy przełamujące po stronie Kołodziejovej i Siskovej nie mógł napawać optymizmem na następną partię. Wynik 1:6 również nie robił dobrego wrażenia.

Para Kawa&Schoofs nie poddała się jednak. W drugiej odsłonie panie zaczęły od odbioru podania. Niestety w czwartym gemie ich przeciwniczki również przełamały (2:2). Błyskawicznie tym samym odpowiedziały na to Polka i Holenderka. Co z tego jednak skoro Kołodziejova i Siskova chwilę później znów odebrały serwis Kawy i Schoofs. W końcówce jeszcze obie pary po razie się przełamały, więc o tym kto wygra tego seta decydował tie-break. W nim lepiej zaprezentowały się Polka i Holenderka mając kilka piłek setowych. Wreszcie jedną z nich udało się skończyć i zwyciężyć 8-6.

W trzeciej partii kluczowy okazał się ósmy i dziewiąty punkt, który przy własnym serwisie wpadł na konto rywalek. To spowodowało, że to one wyszło na czoło i nie oddały prowadzenia do samego końca wygrywając 10-7, i w całym półfinale 2:1.

1/2 finału debla La Bisbal D’Emporla challenger:

Katarzyna Kawa/Bibiane Schoofs – Miriam Kolodziejova/Anna Siskova 2:1 (1:6, 7:6[8-6], 7-10)