Arka Gdynia była gospodarzem meczu 26. kolejki Fortuna I ligi przeciwko Chrobremu Głogów. Miejscowi po zwycięstwie 2:1 dopisali kolejne trzy ligowe punkty odnosząc piętnaste zwycięstwo w sezonie i umacniając się na pozycji lidera tabeli.

Komplet punktów zapewnili Sidibe oraz Stolc. Honorowe trafienie dla gości uzyskał Mandrysz. Arka Gdynia realizuje plan powrotu do piłkarskiej ekstraklasy. W meczu 26. kolejki na własnym stadionie podejmowała Chrobrego Głogów. Miejscowi mieli zdecydowaną przewagę w kreowaniu bramkowych okazji i w posiadaniu piłki. W pierwszych 45 minutach aż dziesięć razy zagrozili bramce przeciwnika. Przewaga została wykorzystana dopiero w 34. minucie meczu. Jednym z bohaterów zarówno pierwszej jak i drugiej połowy został Karol Czubak. 24-letni pomocnik asystował przy dwóch trafieniach. Pierwszego gola strzelił Alassana Sidibe.

W pierwszej połowie gospodarze oddali trzy celne strzały na bramkę rywala przy zaledwie jednym przyjezdnych. Przed przerwą bramkarz miejscowych zachowywał czyste konto, lecz nie utrzymał takiego rezultatu do zakończenia pojedynku. Jak się okazało lider rozgrywek stracił gola na własnym stadionie na dwanaście minut przed zakończeniem meczu. Autorem trafienia został Robert Mandrysz. Arka w tym czasie prowadziła różnicą już dwóch bramek. Podwyższenie wyniku nastąpiło w 64. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Przemysław Stolc po podaniu od Czubaka.

Po końcowym gwizdku sędziego gospodarze umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli. Do zakończenia rozgrywek pozostało osiem kolejek, a Arkę w najbliższym meczu czeka rywalizacja z Motorem Lublin na wyjeździe. Chrobry na własnym stadionie podejmie walczącą o szóstkę Miedź Legnica.

Arka Gdynia – Chrobry Głogów 2:1 (1:0)

34. Sidibe, 64. Stolc – 78. Mandrysz

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol, Milewski (79′ Adamczyk) – Skóra (90+2′ Lipkowski), Sidibe (84′ Borecki), Kobacki (79′ Gaprindaszwili) – Czubak

Chrobry Głogów: Węglarz – Kuzdra (53′ Tabiś), Zarówny, Bougaidis, Lewkot, Hanc – Mucha (75′ Bogusz), Mandrysz – Ozimek (68′ Biel), Bartlewicz (68′ Tupaj) – Lebedyński (68′ Szczutowski).