Anwil Włocławek
Victor Sanders fot: plk.pl

PGE Spójnia przegrywa z Anwilem Włocławek 64:70 w Stargardzie. Lider tabeli odniósł tym samym 22 zwycięstwo w Orlen Basket Lidze. W drużynie gości najlepiej pokazali się Victor Sanders – 15 punktów, cztery zbiórki oraz Tomáš Kyzlink – 17 punktów.

Spotkanie rozpoczął Sanders z Anwilu, trafiając za dwa. Odpowiedzieli mu Karol Gruszecki i Devon Daniels IV, doprowadzając do prowadzenia 9:4. W porę zareagowali Luke Petrasek i Jakub Garbacz, doprowadzając do remisu 9:9. Mimo to gospodarze powiększyli przewagę czterech, następnie następnie sześciu punktów. Była to zasługa m.in. Dawida Grudzińskiego i Wesleya Gordona.

Drugą kwartę otworzyli Alex Stein i Adam Łapeta, ustalając wynik na 21:13. Gonić próbowali Kyzlink i Sanders, ale rywal cały czas skutecznie utrzymywał przewagę. Sytuację zmieniła się, gdy drużyna z Włocławka, zdobyła sześć punktów z rzędu. Tym samym zbliżyła się do miejscowych na trzy punkty, a następnie doprowadziła do remisu 30:30. Jednak celne kosze Danielsa IV, dały prowadzenie Spójni 35:30.

Po przerwie lepiej rozpoczęli goście, wychodząc na prowadzenie 36:35. Była to zasługa Sandersa i Žigi Dimeca. Lecz celne kosze Steina i Danielsa IV, dały Spójni trzypunktowe prowadzenie. Obie drużyny nie odpuszczały i wymieniały się co chwilę na prowadzeniu. Skutkiem była jednopunktowa różnica na koniec kwarty, na korzyść Anwilu.

Ostatnią część meczu, zainaugurowali zawodnicy drużyny przyjezdnej, zdobywając sześć punktów z rzędu. Stratę do jednego punktu zmniejszył Daniels IV, ale Kyzlink i Petrasek powiększyli przewagę do sześciu punktów. Gospodarze próbowali dogonić rywala, ale to finalnie goście wygrali całe spotkanie.

PGE Spójnia Stargard – Anwil Włocławek: 64:70 (17:11,18:19,18:24,11:16)

PGE Spójnia Stargard: Daniels Iv 28, Stein 11, Gordon 6, Gruszecki 5, Łapeta 4, Simons 3, Kowalczyk 3, Grudziński 3, Langović 1,  Brown Jr. 0

Anwil Włocławek: Kyzlink 17, Sanders 15, Petrasek 11, Dimec 9, Łączyński 7, Garbacz 5, Jõesaar 4, Bell 2, Kostrzewski 0