Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
Andrzej Pluta fot:plk.pl

Muszynianka Domelo Sokół pokonany przez Krajową Grupą Spożywczą Arka Gdynia 74:77 w Łańcucie. Goście zanotowali ósmą wygraną w Orlen Basket Lidze. W spotkaniu z bardzo dobrej strony, pokazali się Andrzej Pluta – 22 punkty, cztery asysty oraz Seth Leday – 12 punktów, dziesięć zbiórek, dziesięć asyst.

Spotkanie zainaugurował Pluta z Gdyni, trafiając za dwa punkty. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Ikechukwu Nwamu i Adam Kemp trafili w sumie za pięć punktów, a Sokół prowadził 5:2. Goście za sprawą m.in. Adama Hrycaniuka i Grzegorza Kamińskiego, kilkakrotnie zbliżali się do rywala na jeden punkt. Dodatkowo dzięki Ledayowi i Plucie, wyszli na prowadzenie sześcioma punktami. Za to rywal odpowiedział serią 12 punktów z rzędu i dorzucił po chwili dwie celne trójki, co skutkowało prowadzeniem ośmioma oczkami.

Drugą kwartę otworzyli Milivoje Mijović i Tyler Cheese, powiększając przewagę drużyny z Łańcuta do 12 punktów. W porę zareagowali Bryce Alford i Adrian Bogucki, trafiając trzy celne trójki i zmniejszając stratę do tylko dwóch punktów. Próbował im przeszkodzić Kemp, ale goście zanotowali serię 11 punktów zdobytych pod rząd. Swoje punkty zdobywali m.in. Pluta i Kamiński i prowadzili dziewięcioma oczkami.

Po przerwie do gry z podwojoną siłą, wrócili zawodnicy trenera Bychawskiego. Zaliczyli najpierw serię siedmiu punktów z rzędu,  a następnie dorzucili kolejne sześć. Była to zasługa m.in. Pluty i Kamińskiego, którzy powiększyli przewagę ich drużyny do 20 oczek. Rywal próbował ich gonić, ale nie była to łatwa sztuka. Zdołali jednak zmniejszyć stratę do 15 oczek, a mieli w tym udział m.in. Nwamu i Michał Kroczak.

Finalną kwartę zawodnicy trenera Łukomskiego, rozpoczęli od dalszej pogoni za przeciwnikiem. Dwie trójki trafił Nwamu, a Kemp dorzucił punkty z wykorzystanych rzutów osobistych.  Tym samym ich strata, zmalała do dziesięciu oczek. Przerywnikiem był celny rzut za trzy Alforda, ale gospodarze zaliczyli po tym serię 12 punktów z rzędu.  Przegrywali już tylko dwoma punktami, ale Arka odskoczyła na cztery punkty.  Mimo to Sokół dwukrotnie zbliżył się na jeden punkt, ale to zespół z Gdyni utrzymał prowadzenie i wygrał całe spotkanie.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: 74:77  (29:21,8:23,10:18,27:15)

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut: Nwamu 17, Kemp 13, Łabinowicz 13, Gomez 11, Mijović 8, Cheese 7, Kroczak 3, Struski 2, Nowakowski 0

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Pluta 22, Bogucki 14, Kamiński 14, Alford 12, Kenić 7, Leday 6, Hrycaniuk 2, Matczak 0, Marchewka 0, Szumert 0