fot: pzt.pl

Jan Zieliński oraz Monakijczyk Hugo Nys nie dali rady rozstawionej z numerem siódmym parze Wesley Koolhof z Holandii i Nikola Mektic z Chorwacji. Polsko-monakijski duet uległ rywalom 1:2 (5:8; 7:5; 7-10) i pożegnał się z rozgrywkami.

Spotkanie rozpoczęło się dla Polaka i Monakijczyka wręcz koncertowo. Obaj panowie szybko zdobyli dwa gemy i uzyskali ładną przewagę. Następnie ich rywale, Koolhof i Mektic, wyrównali stan rywalizacji, ale Zieliński i Nys ponownie zwiększyli nacisk po raz kolejny obejmując prowadzenie, tym razem trzygemowe. Ale to także nie wystarczyło. Od tego czasu gemy padały łupem jedynie holendersko-chorwackiej pary, która po naprawdę ładnej końcówce zwyciężyła seta 7:5 i nieoczekiwanie znalazła się w komfortowej sytuacji.

Druga partia była odwrotna. Dwa pierwsze gemy zgarnęli Holender i Chorwat, a po czasie do wyrównania doprowadzili Zieliński i Nys. Od stanu 3:3 rozpoczęła się zażarta wymiana w której nikt nie był w stanie zdobyć większej niż jeden gem przewagi. Wojnę nerwów wygrywali jednak Jan Zieliński i jego partner, i tak też ostatecznie zakończyła się druga odsłona rywalizacji. Tym samym stan meczu się wyrównał i wszystko musiało rozstrzygnąć się w trzeciej partii.

Super tie-break znów rozpoczął się, podobnie jak drugi set, na korzyść Wesleya Koolhofa oraz Nikoli Mektica. Potem jednak Jan Zieliński i Hugo Nys wyrównali stan seta na 4:4. Niestety, to nie wystarczyło, Koolhof i jego kolega z duetu wygrali super tie-break 10-7. Dzięki temu to oni zagrają w 1/8 finału, a Zieliński i Nys żegnają się z turniejem już na etapie 1. rundy.